سمعک های نامرئی

سمعک نامرئی هوشمند از نسل سمعک های نامرئی دیجیتال هوشمند می باشد. امروزه یکی از پرکاربردترین سمعک ها، سمعک نامرئی می باشد. کانال گوش انسان دارای پیچیدگی می باشد و در حالت طبیعی به شکل حرف S می باشد. کانال گوش دارای دو خم می باشد. سمعک نامرئی در خم دوم کانال قرار می گیرد و به همین خاطر تا حدودی بر روی گوش نمایان نیست. همین ویژگی باعث شده است که سمعک نامرئی مورد توجه بسیاری از کاربران سمعک قرار گیرد.

 

نمایشگاه سمعک

سمعک نامرئی یا با نام علمی IIC(Invisible in the Canal) نزدیک پرده گوش قرار می گیرد. سمعک نامرئی می تواند محدوده کم شنوایی ملایم تا متوسط را پوشش دهد. سمعک نامرئی دارای معایب و مزایایی است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سمعک نامرئی

برای دریافت سمعک نامرئی از مشاوره رایگان کلینیک سمعک صدا استفاده کنید.

مزایای سمعک نامرئی

مکان یابی بهتر

لاله گوش در جمع آوری صدا و انتقال انها به کانال گوش نقش دارد. لاله هم چنین در مکان یابی منبع صوت نقش دارد. مکان یابی یکی از ویژگی های مهم دستگاه شنوایی است. هنگامی که سمعک بر روی گوش قرار می گیرد ممکن است نتواند از ویژگی مکان یابی لاله به خوبی استفاده کند. سمعک نامرئی به علت قرار گیری در نزدیکی پرده می تواند از ویژگی مکان یابی لاله گوش استفاده کند.

 

کیفیت بالای صدا در سمعک نامرئی

سمعک نامرئی در نزدیکی پرده گوش قرار می گیرد. صدای خروجی از سمعک به فاصله کمی به پرده منتقل می شود. پرده به ارتعاش در می اید و صوت را به استخوانچه ها منتقل می کند. هر چقدر محرک بتواند پرده را بهتر به ارتعاش دراورد، صدا بهتر منتقل می شود.

رضایت مندی بیماران

برندهای مختلف برای رضایت مشتریان و کاربران اقدام به طراحی انواع سمعک می کنند. میزان رضایت بیماران از سمعک شرط اساسی برای رونق یک برند یا مدل سمعک می باشد. سمعک های نامرئی به علت نمایان نبودن بر روی گوش، مورد توجه کاربران قرار می گیرند. شنوایی شناسان برای تجویز سمعک فاکتورهای مختلفی را در نمظر می گیرند که در نهایت منجر به رضایت بیمار شود.

فیدبک کمتر

اجزاء الکتریکی سمعک ممکن است دچار اختلال شوند و باعث اختلال در کیفیت صدا شوند. فیدبک یکی از عوارض تقویت زیاد سمعک می باشد. فیدبک باعث ایجاد خش خش در سمعک می شود. سمعک نامرئی به علت قرار گیری در نزدیکی پرده گوش نیاز به تقویت زیاد برای به ارتعاش پرده نمی باشد.

سمعک نامرئی

کاهش اثر انسداد گوش

اثر انسداد باعث می شود تا به علت قرار گیری قالب در کانال گوش، تقویت اضافی در فرکانس های پایین بوجود اید. در کم شنوایی هایی که نیاز به تقویت فرکانس پایین نباشد ممکن است اثر انسداد ازار دهنده باشد. سمعک نامرئی به علت قرار گیری در خم دوم کانال، کانال را مسدود نمی کند.

اندازه کوچک، قدرت بالا

سمعک نامرئی دارای کوچک ترین اندازه در بین انواع سمعک ها می باشد. کوچک بودن و قرار گرفتن در عمق کانال گوش باعث افزایش رضایت بیماران از سمعک می باشد. سمعک نامرئی توانایی تولید تقویت کافی برای کم شنوایی های ملایم تا متوسط را دارد.

 سمعک نامرئی

معایب سمعک نامرئی

نامناسب بودن برای کودکان

گوش نیز مانند سایر ارگان های بدن در کودکان در حال رشد می باشد. تجویز بهتر برای کودکان استفاده از سمعک پشت گوشی می باشد. سمعک نامرئی به علت قرار گیری در عمق کانال، محدودیت تجویز برای کودکان دارد.

ناتوانی بیمار در تنظیم دستی سمعک

سمعک نامرئی در عمق گوش قرار می گیرد و بیمار نمی تواند سمعک خود را از طریق دست تنظیم کند. به همین علت بر روی سمعک، گیره ای تعبیه شده که بیمار برای بیرون اوردن از ان استفاده می کند. البته امروزه از طریق اپلیکیشن و ریموت کنترل می توان تنظیمات دلخواه را بر روی سمعک نامرئی اعمال کرد.

محدوده کم شنوایی ملایم تا متوسط

محدوده کم شنوایی که می توان توسط سمعک نامرئی پوشش داد ملایم تا متوسط می باشد. افراد با میزان کم شنوایی بیش تر نمی توانند از سمعک نامرئی بهره مناسب ببرند.

سمعک نامرئی

بیماران با عفونت گوش مداوم و یا ترشح جرم گوش

یکی از محدودیت های استفاده برای سمعک نامرئی، استفاده برای افراد با عفونت مداوم گوش می باشد. نفوذ عفونت به درون سمعک ممکن است باعث از کار افتادن سمعک و اختلال در ان شود. استفاده از تکنولوژی ضد واکس و پوشش نانو می تواند تا حدودی این مشکل را برطرف کرد.

سمعک نامرئی

کاهش عمر باتری

به علت انکه باتری این سمعک ها سایز 10 می باشد عمر ان زودبه اتمام می رسد. تعویض مداوم باتری ممکن است برای بیماران ناخوشایند باشد. امروزه عمر باتری های به کار رفته در سمعک نامرئی افزایش یافته است.

محدودیت تجویز در افراد با سابقه جراحی گوش

جراحی در گوش ممکن است منحر به گشاد شدن کانال گوش و بهم خوردن ترکیب خم های کانال شود. یکی دیگر از محدودیت های استفاده از سمعک نامرئی برای افراد با سابقه جراحی گوش می باشد که کانال غیر عادی دارند.

مشاوره رایگان در زمینه انتخاب نوع سمعک بر اساس نوع کم شنوایی


 

هدف اصلی کلینیک سمعک صدا

_  کاهش هزینه های زائد

_  کیفیت محصولات و خدمات با ارائه برند های معتبر دنیا

_  سرعت و ارائه سرویسهای اولیه با راه اندازی 3 مرکز در تهران (رسالت و اکباتان و سعادت آباد)

_  ارائه بهترین سمعک با توجه به نیاز مشتری

_  انعطاف در قیمت و خدمات بر اساس نیاز مشتری

_  ارائه خدمات مناسب به مشتری با گارانتی بین المللی

 وب سایت : http://www.samak-seda.com

کاتال تلگرامی کلینیک سمعک صدا : https://t.me/samak-seda

شماره تلگرام، وایبر، واتس آپ و لاین :  989395353393

 


کلینیک سمعک صدا

کلینیک سمعک صدا با ایجاد سه مرکز در شهر تهران با کادری متخصص جهت معاینه و تجویز انواع سمعک های داخل گوشی و سمعک پشت گوشی ، سمعک نامرئی، سمعک هوشمند ، سمعک دیجیتال ، سمعک وایرلس ، سمعک ضد اب ، سمعک شارژی ، سمعک انالوگ ، سمعک cic ، سمعک iic ، سمعک bte ، سمعک ric  و همچونین ارائه خدمات ارزیابی شنوایی  تینپانومتری ، شنوایی سنجی ، OAE  و ... جهت رفاه حال کم شنوایان انجام داده است.

کلینیک سمعک صدا عمده توان خود را برای راحتی افراد کم شنوا جهت اسودگی انها با ارائه بهترین یرند های سمعک و بهترین مدل های سمعک از برند های معتبر به کار بسته  و این امید را به انها می دهد که کلینیک سمعک صدا با ارائه گارانتی معتبر بین المللی و همچونین دارا بودن سه مرکز در شهر تهران در هر زمان در کنار شما خواهد بود

 

فعالیت های کلی کلینیک سمعک صدا به شرح زیر می باشد :

 

ارز یابی شنوایی با جدید ترین دستگاه های روز دنیا

ارائه انواع سمعک هوشمند، سمعک دیجیتال، سمعک انالوگ، سمعک نامرئی و ...

تعمیر انواع سمعک از برند های مختلف در کمترین زمان ممکن

ارائه انواع باتری سمعک

تعویض سمعک های قدیمی با سمعک های جدید